Kasa dla doradcy podatkowego PDF Drukuj Email

Wszyscy, którzy sporządzają rozliczenia na rzecz osób fizycznych nieprowadzących działalności, od 2015 r. będą musieli ewidencjonować obrót. Dotyczy to m.in. doradców podatkowych jak i biur rachunkowych.
Od Nowego Roku (2015) Ministerstwo Finansów obejmuje obowiązkiem ewidencjonowania przy zastosowaniu kas wszystkie czynności emarsolo4doradztwa podatkowego, niezależnie od tego, jaki podmiot je świadczy. To zaś oznacza, że każde biuro rachunkowe jak i doradca podatkowy, które będzie rozliczało choć jedną osobę, która nie jest przedsiębiorcą, np. artystę czy innego twórcę, będzie musiało zakupić urządzenie fiskalne. Podobnie każda osoba, która sobie dorabia, rozliczając np. roczne zeznania nieprzedsiębiorców.
Ci, którzy prowadzą już działalność gospodarczą w zakresie doradztwa prawnego i podatkowego, będą obligatoryjnie stosować kasy fiskalne począwszy od 1 marca 2015 roku. Ci, którzy rozpoczną świadczenie usług prawnych lub doradztwa podatkowego w 2015 roku – wprowadzą kasy fiskalne po upływie dwóch miesięcy następujących po miesiącu, w których rozpoczęli wykonywanie tych czynności.
Pamiętaj, że dnia 1 marca 2015 roku (lub w przypadku nowicjuszy – później) kasa fiskalna musi być już zgłoszona w urzędzie skarbowym, zafiskalizowana i gotowa do rozpoczęcia ewidencji sprzedaży. Jeśli nie zdążysz tego zrobić w terminie, utracisz prawo do ulgi w wysokości nawet do 700 zł za każde zgłoszone urządzenie i na dodatek narazisz się na sankcje przewidziane w Kodeksie karnym skarbowym (kara grzywny do 180 stawek dziennych).
Dlatego nie zwlekaj tylko juz teraz zakup kasę. Proponujemy kasy fiskalne renomowanych producentów takie jak: Emar SOLO BIS, Posnet BINGO HS EJ czy Innova PRESTO.
Pozwolą nam szybko i łatwo obsłużyć klientów - a o to przecież chodzi.

 

Ostatnio dodane drukarki

Ostatnio dodane kasy

Losowe produkty